Przyciemnianie szyb – pytania i odpowiedzi

Przyciemnianie szyb – pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące przyciemniania szyb samochodowych:

Chciałbyś przyciemnić szyby w swoim samochodzie, domu, biurze??? Najpierw przeczytaj artykuł do końca…później zdecydujesz czy warto.

Zebrałem kilka pytań i odpowiedzi jakie klienci zadają podczas umawianie się do nas na “ściemę”

Jak przygotować auto do naszej usługi przyciemniania?

Dobrze jest jak auto jest chociaż z wierzchu umyte np. na bezdotykowej myjni (jeśli pogoda nie sprzyja my zrobimy to przed usługą). Jeśli posiadasz np. psa PROSIMY o odkurzenie szczególnie miejsca gdzie pies jest przewożony. Samo przyciemnianie MUSI być wykonane w warunkach sterylnych. Im mniej kurzu i sierści, tym usługa będzie wykonana profesjonalnie.

Jak jest to wykonywane?

Jak wygląda przyciemnianie szyb w małej pigułce od strony technicznej? Na początku, zawsze dokładnie myjemy wszystkie szyby. Kolejnym krokiem jest wycięcie i uformowanie folii do kształtu szyby od strony zewnętrznej auta. Następnie dokładne rozprowadzenie folii po całej powierzchni szyby od strony wewnętrznej auta. Finalnie folia jest naklejona od wewnątrz samochodu. 

Jaka folia do przyciemniania?

W swojej pracy stosujemy wyłącznie folie od wiodących światowych producentów, jak choćby LLumar czy Solar Screen. Stosowane przez naszą firmę folie są foliami profesjonalnymi co skutkuje bardzo długą żywotnością foli. Jako klient masz pewność, że folie nie blakną ani nie tracą swojego koloru po kilku miesiącach czy latach, tak jak w przypadku folii marketowych. Ponadto folie profesjonalne w znacznym stopniu ograniczają nagrzewanie się auta oraz blokowaniem promieni UV. CO do promieni UV możesz poczytać na https://www.adamsz.pl/promieniowanie-uv/. Zawsze zachęcamy do wyboru folii droższych, ale z  tzw. klasy Premium. Dlaczego? Mają lepsze parametry techniczne, są odporniejsze na zarysowania.

Jak wybrać folię do przyciemniania?

To wszystko zależy od Twoich potrzeb. W ofercie mamy folie w  różnych zakresach przyciemniania  a na życzenie klienta ściągamy folie w różnych kolorach. Zdają sobie sprawę, że podjęcie decyzji może być dla Ciebie lekkim kłopotem. W momencie kiedy przyjedziesz do nas  z przyjemnością doradzimy Ci, która folia najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Czy ściągamy tapicerki i wyjmujemy szyby?

W naszej firmie montujemy folie bezinwazyjnie. W bardzo sporadycznych przypadkach, musimy szyby wyciągnąć, ale wtedy klient jest informowany podczas pierwszej rozmowy telefonicznej.

Czy przyciemnianie szyb wpływa na gwarancje producenta?

Często podczas rozmów pada pytanie, czy przyciemnianie szyb wpłynie na gwarancję fabryczną, udzielaną przez producenta auta. W zasadzie zabieg przyciemniania wykonujemy bezinwazyjnie i TYLKO na  same szyby. Jest to naklejanie folii, którą w każdej chwili można usunąć, w przeciwieństwie do przyciemniania metodą piecową. Nie ingerujemy w silnik czy nadwozie auta. Praktycznie nie ma ryzyka, że producent cofnie gwarancję na cały samochód, ponieważ nie ma do tego podstaw.

Czy dajemy gwarancje na przyciemnione szyby?

Na wszystkie przyciemnione przez naszą firmę szyby dostajesz gwarancję. Gwarancja objęta jest na okres od 5 do 10 lat w zależności od wybranej folii. Wieloletnie doświadczenie w pracy potwierdziło, że warto stosować folię z wyższej “półki” tzw. klasy Premium

Przepisy dotyczące przyciemniania szyb – co można a czego nie?

Kodeks drogowy dość jasno mówi na temat przyciemniania szyb. Przepuszczalność światła na szybach przednich bocznych (od kierowcy i pasażera) nie może być mniejsza niż 70% a szyba czołowa nie mniej niż 75%. Z kolei tylne szyby przyciemniać można właściwie tak jak sobie życzysz.

Innym, ale nie mniej ważnym aspektem związanym z przyciemnianiem szyb są atesty na folie. Każda folia przyciemniająca musi posiadać homologację, potwierdzającą dopuszczenie do obrotu i możliwość stosowania w pojazdach – taki dokument wydawany jest przez Instytut Szkła i Ceramiki. Jeżeli dana folia nie posiada takiego certyfikatu, wówczas jej montaż w aucie jest po prostu nielegalny.